Kontuzje

Rozciąganie po bieganiu

kobieta rozciaga sie po bieganiu

Po ciężkim treningu lub wyczerpujących zawodach, z pewnością chcesz wylegiwać się na swojej kanapie lub łóżku. Jednak nie jest to to, czego właśnie mogą potrzebować Twoje napięte mięśnie oraz ścięgna. Po zakończonym treningu należy się odpowiednio porozciągać. Nawet jeśli odczujesz dyskomfort i lekkie ciągnięcie – wytrzymaj. To poprawi regenerację Twojego zmęczonego ciała. Dowiedz się, jakich 5 prostych propozycji warto wykonać.

Rozciąganie po bieganiu mięśni czworogłowych

Ustaw się na lewej nodze, z kolei prawą stopę delikatnie podciągnij przy pomocy lewej ręki do pośladka. Pamiętaj, by nie oddalać od siebie kolan. Twoje plecy muszą być wyprostowane. Pod żadnym pozorem nie mogą wyginać się w łuk. Powtórz to ćwiczenia i rozciągnij w ten sam sposób lewe udo.

Rozciąganie mięśni łydki po zawodach

Obie stopy ustaw na stopniu schodów bądź krawężniku. Piętę prawej nogi nieco cofnij w tył, tak by znalazła się niżej niż krawędź schodka. Uginaj ją do momentu, aż zaczniesz czuć rozciąganie. Kolana delikatnie uginaj, aby rozciągnąć swoją łydkę. Następnie powtórz ćwiczenie, zamieniając nogi.

Rozciąganie mięśni pośladkowych i gruszkowatych po bieganiu

Lewe kolano zegnij, a następnie oprzyj o nie kostkę prawej nogi. Jeśli nie możesz utrzymać równowagi – warto, abyś podparł się o stabilną konstrukcję. Nie czujesz, żeby Twoje mięśnie się rozciągały? Delikatnie przyciśnij do dołu prawe kolano za pomocą ręki. Zamień swoje nogi i zrób to samo ćwiczenie.

Rozciąganie mięśni kulszowo-goleniowych po biegach

Prawa noga wyciągnięta przed siebie, prawa stopa oparta na pięcie. Zegnij lewe kolano i delikatnie obniżaj biodra oraz plecy w ten sam sposób, jakbyś chciał usiąść na krześle. Rób to do momentu, aż poczujesz napięcie w tyle prawej nogi. Utrzymaj plecy prosto. Powtórz to samo z drugą nogą.

Rozciąganie mięśni klatki piersiowej po treningu biegowym

Stań, trzymając ciało prosto. Rozstaw stopy na szerokość ramion. Wyciągnij ręce za głowę, splatając palce nad karkiem. Połącz swoje łopatki, ściągając łokcie na boki i cofając je jak najdalej na zewnątrz.