Odzież

Aplikacje do biegania

kobieta korzysta z aplikacji

Jakie aplikacje do biegania musisz przetestować? Poznaj 6 naszych propozycji

W naszych propozycjach, każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy aplikację do biegania dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy. Warto pamiętać, że nie każda aplikacja do biegania jest tak wszechstronna, że zadowoli każdego.  Jaka aplikacja do biegania jest najlepsza? Na co zwrócić uwagę?

1. ZACZNIJ BIEGAĆ. BIEGANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Aplikacja przeznaczona jest dla początkujących biegaczy. Jest darmowa w pewien sposób, więc jeżeli zaczynasz dopiero przygodę z bieganiem i nie wiesz czy taka forma aktywności przypadnie ci do gustu, to jest to dobre rozwiązanie.

Dzięki tej aplikacji jest duża szansa, że nie zrazisz się do biegania i unikniesz wielu błędów, które popełniają każdy początkujący biegacz. W aplikacji znajdziemy  4 główne poziomy. Stopniowo  z każdym poziomem będzie rosła twoja wiedza na temat poprawnego biegania oraz sprawność. Plusem tej aplikacji jest to, że musisz przejść każdy etap. Po przejściu jednego poziomu odblokowujesz następny.

Dostępne poziomy w aplikacji:

 • prosty (poziom 1 – 20 minut biegu),
 • pośredni (poziom 2 –30 minut biegu),
 • zaawansowany (poziom 3 –  40 minut biegu),
 • biegacz (poziom 4 – 50 minut biegu)

Jest to aplikacja do biegania na czas, nie na dystans. Dobrą miarą kondycji dla początkujących biegaczy  jest  czas spędzony w biegu. Dystans, który przebiegniesz liczy się znacznie mniej. Po zakończeniu ostatniego poziomu staniesz się “pełnoprawnym” biegaczem.

Aby odblokować następny poziom, należy poświęcić 4 pełne tygodnie treningów. Aplikacja ustala, że  treningi odbywają się 3 razy w tygodniu – czyli podręcznikowo, tak żeby mieć czas na regenerację.

Całość szkolenia przewidziana jest na 16 tygodni = 46 dni planów.  Podczas biegania będzie ci towarzyszył głosowy trener.  Dzięki niemu będziesz wiedział kiedy masz biec, a kiedy przejść w marsz.  W aplikacji znajdziemy podstawowe pomiary jak i statystyki. Początkujący biegacz nie będzie miał problemu z odczytaniem wyników, ponieważ dane są przedstawione w bardzo czytelny sposób. odnalezieniem się w gąszczu liczb.

Czy warto zainstalować Bieganie dla początkujących? 

Ta aplikacja pomoże ci bezpiecznie przejść przez  pierwsze treningi i pokaże, jak masz trenować. Bezpłatne jest pierwsze 15 dni, pozostałe poziomy i dni treningu wykupić można poprzez zakup konta Premium. Na początku przygotowany został  specjalny trening dla początkujących. Szczegółowe dane z każdego przebiegniętego odcinka będziesz mógł pobrać. Aplikacja ma także wbudowany krokomierz oraz licznik kalorii.  Dzięki GPS każda twoja przebiegnięta  trasa jest śledzona, a odległość zapamiętywana przez aplikację. 

2. PACER PEDOMETER

Aplikacja w głównej mierze przeznaczona jest do chodzenia, ale dobrze sprawdzi się również  do biegania.  Aplikacja Pedometer to nic innego jak licznik kroków. Może posłużyć również jako aplikacja do biegania.

Do tej aplikacji nie trzeba się nawet logować. Wystarczy,że pobierzesz ją na swój telefon, wybierzesz awatar i możesz rozpocząć swoją przygodę. Aplikacja jest darmowa i nie wyciąga od danych z mediów społecznościowych i bez problemu zapisuje aktywność w trybie offline. 

Aplikacja mierzy wszystkie kroki, które wykonałeś w ciągu dnia, tylko wtedy kiedy miałeś przy sobie swój smartfon. Zarejestrowany zostanie czas aktywności i dystans jaki pokonałeś. Pokazuje również liczbę spalonych kalorii. Przy pierwszym logowaniu aplikacja poprosi o twoją wagę i wzrost, żeby mogła obliczyć długość kroku oraz BMI. Na tej podstawie szacowane jest spalanie kalorii. 

Dane są zbierane po każdym treningu, dzięki czemu, możesz obserwować swoje postępy. Włączenie GPS ułatwi śledzenie aktywności. Nie ma znaczenia jaką aktywność fizyczną wykonujesz – biegasz, jeździsz na rolkach czy na rowerze.  Istotne jest to, aby pamiętać o wcześniejszym wybraniu sportu jaki będziesz uprawiał. 

Aby zmotywować cię do działania możesz łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, aby porównać swoje osiągnięcia. Aplikacja do biegania Pacer Pedometer buduje wokół siebie społeczność ludzi z całego świata.

Dostępna jest również wersja Premium. Można wtedy znaleźć takie funkcje, jak zaawansowana analiza i raporty aktywności, program odchudzania i opcje monitorowania wagi. Dostępny jest również trening z instrukcjami głosowymi.

3. ADIDAS RUNNING BY RUNTASTIC

Aplikacja Jest ona dostępna w wersji darmowej, jak i PRO. 

W podstawowej wersji aplikacji znajdziemy:

 • pomiar parametrów, takich jak: dystans, czas, prędkość, tempo, kalorie, 
 • trenera głosowego
 • wyzwania, które podsyła nam aplikacja
 • roczny cel biegania
 • możliwość synchronizacji z platformą Polar Flow – dla każdego posiadacza sprzętu Polar.
 • możliwość zrzeszania biegających kolegów i koleżanek w grupy, w których można się wzajemnie motywować.

Aplikacja oferuje również Powersong, czyli muzyka, która ma motywować do biegania. Shoe Tracking to funkcja, która podpowie ci, jaki przebieg mają twoje buty. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy należy je zmienić, by nie narażać się na kontuzję powstałą przez zbyt mocno zużyte obuwie.

W wersji Pro dostępne są plany treningowe. Wersja ta  przeznaczona jest bardziej dla początkujących. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek. W tej wersji możesz  wybrać plan treningu w zależności od swojego zaawansowania. Po wykupieniu premium, aplikacja do biegania dopuści cię również do zaawansowanych statystyki. Dzięki temu  będziesz mógł przeanalizować dokładnie aktywność ze wszystkich swoich poprzednich biegów. Ciekawa jest również funkcja auto pauzy, dzięki której pomiar przez aplikację automatycznie się zatrzyma, kiedy się zatrzymasz. 

Aplikacja jest przejrzysta, i przydatna. Problemy po aktualizacji są sprawnie rozwiązywane przez  przez dewelopera. Warto sprawdzić, co oferuje darmowa aplikacja do biegania.

4. STRAVA

Aplikacja, która umożliwia połączenie się z Facebookiem czy Twitterem. Zrzesza aktywną społeczność.  Możesz dzielić się swoimi osiągnięciami, śledzić na żywo  trasy znajomych oraz komentować je. Największą zaletą jest to, że można ją podłączać do pulsometrów i synchronizować z większością smartwatchy. Zbierane wyniki są bardziej precyzyjne. Dzięki tej powszechnej kompatybilności, aplikacja niezmiennie jest w czołówce popularności wśród biegaczy na całym świecie.

Dostępna jest również oddzielna strona internetowa, gdzie zapisywane są twoje trasy. Zbiera wszystkie niezbędne dane, pokazuje trasę biegu ustalania celów czy rywalizowania z innymi.  

Po wykupieniu opcji premium dostajemy  dostęp do różnych treningów, m.in. do takich dedykowanych maratonowi, a nawet triathlonowy. Dlatego jest już ona opcją dla zaawansowanych biegaczy, kolarzy i innych. Aplikacja Strava służy nie tylko do biegania, ale również  jogi, wspinaczki, crossfitu. Otrzymasz także  dostęp do spersonalizowanego treningu. Będzie on dostosowany do twoich możliwości. Pokaże również kiedy jesteś zmęczony, jest to ważne, aby się nie przetrenować.  Niezależnie od stopnia zaawansowania, aplikacja Strava uznawana jest za najlepszą aplikację do biegania. Dokładne pomiary, przejrzysty interfejs, łatwość udostępniania swoich wyników społeczności to tylko niektóre jej zalety. 

Sprawdź też: Ile razy w tygodniu biegać? 

5. RUNKEEPER

Runkeeper to aplikacja, która stworzyła marka Asics. Warto zwrócić uwagę na rozbudowany system motywujących funkcji – kamienie milowe, wyzwania, powiadomienia o pobiciu rekordów, utrzymają twój poziom zaangażowania w aktywność na najwyższym pułapie. Nad tym wszystkim czuwa trener głosowy.

Aplikacja polecana jest przede wszystkim osobom początkującym. Jest prosta w użyciu. Runkeeper pokaże prędkość, tempo, dystans i spalone kalorie. Dzięki tej aplikacji, możesz udostępniać swoje osiągnięcia online w różnych mediach społecznościowych. 

Ciekawą funkcją jaką oferuje aplikacja jest tworzenie zupełnie nowej trasy. Wyznacza się  ją na podstawie wcześniej przebytych tras i podsuwa sugestie, gdzie skierować dalsze kroki. Opcja ta  pozwala odkrywać nowe miejsca i trasy, które można wykorzystać do jego biegów. 

Dostępna jest również wersja premium. Po wykupieniu konta premium, dostępne są plany treningowe od 5-kilometrów do maratońskich dystansów. Aplikacja przesyła informacje pogodowe, dopasuje plan kiedy opuścisz trening, śledzi twoją trasę czy umożliwia dokładne porównywanie treningów.  

6. Sport Tracker 

Aplikacja dla biegaczy w pełni darmowa i dokładna.  Przeznaczona jest raczej dla bardziej zaawansowanych i wymagających biegaczy. Aplikacja zrzesza szeroką sieć społecznościową, pokazuje mapę przebytego treningu i monitoruje bieg poprzez zbieranie najważniejszych danych. Zapisywane są trasy, instruuje komunikatami głosowymi i pozwala na łatwe udostępnianie treningowych relacji w sieci społecznościowej. 

W aplikacji Sports Tracker:

 • wydawane są polecenia głosowe,
 • zbierane są dane, takie jak: dystans, prędkość, tempo, spalone kalorie, pokonaną wysokość,
 • umożliwia ona  zapisywanie danych w specjalnym dzienniku treningowym,
 • wykorzystywany jest GPS i Google Maps, dzięki czemu możesz planować nowe trasy, zapisywać je oraz szukać najbardziej popularnych tras biegowych
 • umożliwia dzielenie się z innymi osiągnięciami, a także być z nimi w stałym kontakcie,
 • pomaga w dostosowaniu odległości do twojej sprawności fizycznej,

Sports Tracker to darmowa aplikacja do biegania. Aplikacja jest  prosta w obsłudze. Dostępne są różne sporty outdoorowe do wyboru – bieganie, MTB, trekking, rower – wszystkie dyscypliny, jakie możesz uprawiać w terenie, da się znaleźć w aplikacji Sports Tracker. Aplikacja nie zjada połowy baterii w  smartfonie – z pewnością warto przetestować, co ta aplikacja do biegania od Suunto.

Sprawdź też: Czy można biegać codziennie?

Kim jestem?

Moje artykuły

Cześć! Jestem Dominik i uwielbiam biegać. Moją pasją jest przygotowywanie się do biegów - dbam o dietę, trenuję regularnie i szukam sposobów na poprawę formy. Wierzę, że aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to klucz do dobrego samopoczucia, więc chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami i poradami z innymi.