Lifestyle

Co to jest cashout?

co to jest cashout

Cashout to usługa umożliwiająca wczesne rozliczenie naszego zakładu przed zakończeniem wszystkich meczów w celu natychmiastowego zabezpieczenia części naszych potencjalnych zysków. Jest to opcja oferowana przez bukmacherów z funkcją cashout. Zazwyczaj dostępna jest w sytuacji, gdy szanse na naszą wygraną są wysokie, a bukmacher chce zminimalizować swoje potencjalne straty. Pozwala nam to na wypłatę części przewidywanej wygranej, nawet jeśli zakład nie jest jeszcze rozliczony, umożliwiając bukmacherowi zredukowanie ryzyka. 

Jak działa Cashout?

Gdy otrzymamy wiadomości, które mogą zmienić prawdopodobieństwo wygranej którejś z drużyn, nasze podejście do kontynuowania gry może ulec drastycznej zmianie. Wówczas możemy dojść do wniosku, że nasz zakład nie jest już tak pewny, a ryzyko, że kupon się nie sprawdzi, jest dużo większe niż w momencie składania zakładu. Jeśli bukmacher oferuje taką opcję, warto skorzystać z możliwości zamknięcia zakładu podczas trwania meczu, bo wtedy możemy dokonać rzeczywistej oceny sytuacji na boisku. Zakłady bukmacherskie BETFAN to gwarancja legalnego obstawiania meczy i nie tylko!

Przykład 1 – przegrywanie drużyny

Jeśli postawiliśmy na zwycięstwo konkretnej drużyny, a nasze plany zostają zakłócone przez bramkę strzeloną przez przeciwników, możemy zdecydować się na utrzymanie naszego zakładu do samego końca, licząc na to, że nasza drużyna zdoła odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrać. Jednak ryzyko, że to się nie stanie, rośnie. Oczywiście, niespodziewane zwroty akcji zdarzają się w sporcie. Zazwyczaj mają miejsce, gdy jedna drużyna jest znacznie lepsza od drugiej. Rzadziej zdarza się, to gdy obie drużyny są na podobnym poziomie. Możemy skorzystać z tej opcji, dzięki której stracimy tylko część potencjalnej wygranej, a nie wszystko. W niektórych przypadkach kwota, którą możemy wypłacić, jest mniejsza niż nasza pierwotna stawka. Jeśli uważamy, że nasz zakład nie ma szans na powodzenie, warto skorzystać nawet z takiej opcji, aby odzyskać część zainwestowanych środków.

Przykład 2-remis

Remis to punkt wyjścia każdego meczu, więc nie ma powodów do zmartwień, jeśli nasza drużyna nie zdobywa bramek od razu. Bukmacherzy oferujący cashout mają to na uwadze i oceniają Twoje szanse na wygraną nie tylko na podstawie aktualnego wyniku, ale także na podstawie statystyk i przebiegu meczu. W takim kontekście Twoje szanse na wygraną są większe niż w sytuacji, gdy „Twoja” drużyna przegrywa. Pamiętaj jednak, że z upływem czasu szanse na zwycięstwo wybranej przez Ciebie drużyny będą maleć.

Z każdą minutą będziemy tracić więcej, ale znacznie mniej niż w sytuacji, gdy nasza drużyna musiałaby odrobić straty. W takim momencie powinniśmy podjąć decyzję o ewentualnym cashoucie opierając się głównie na tym, co obserwujemy na boisku. Dlatego tak ważne jest śledzenie mecze, które obstawiamy. Pozwala to na lepszą reakcję na zdarzenia wpływające na nasze zakłady.

Przykład 3 – nasza drużyna prowadzi w meczu

Zrozumienie działania cashoutu może być kluczowe, kiedy jesteśmy świadkami niepewnej gry naszego zespołu, mimo że tymczasowo prowadzi. W sytuacji, gdy bramka przeciwnika wydaje się nieunikniona, właściwe zastosowanie opcji cashout pozwoli nam zachować część potencjalnej wygranej. Warto pamiętać, że zwrot z takiego ruchu będzie mniejszy od pierwotnej potencjalnej wygranej, ale zabezpieczamy się przed utratą wszystkiego w przypadku niekorzystnego obrotu wydarzeń. Zasada ta jest uniwersalna i dotyczy różnych typów zakładów, nie tylko zakładu na zwycięstwo. Możemy ją zastosować również do zakładów under, over czy BTTS. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana w przypadku zakładów łączonych, które mogą nie mieć odpowiednika w innym rodzaju zakładu.

Przykład 4 – mecz nierozpoczęty

Możliwość wcześniejszego zakończenia zakładu może się pojawić również, gdy reszta meczów jeszcze się nie rozpoczęła. Wymaga to jednak, aby dotychczas wygrane mecze zostały już zaksięgowane. W takim przypadku, na kwotę cashoutu wpływać będą przede wszystkim kursy, które już zostały trafione, a także te, które jeszcze oczekują na rozliczenie. Jeżeli zakłady z najwyższymi kursami zostały już wygrane, to kwota wcześniejszej wypłaty prawdopodobnie znacznie wzrośnie. Sytuacja jest mniej korzystna, kiedy najtrudniejsze zdarzenia jeszcze przed nami.

Wysokość cashoutu może zmieniać się, gdy nastąpią zmiany kursów na zdarzenia, na które postawiliśmy. Zrozumiałe jest, że jeżeli kurs na wybrane zdarzenie wzrasta, to kwota wcześniejszej wypłaty ulega znacznemu obniżeniu. W takich sytuacjach często blokowana jest ta funkcja, głównie ze względu na niestabilność kursów. Dlatego należy na bieżąco obserwować status naszego kuponu, aby być na bieżąco z przemianami dotyczącymi cashoutu i skorzystać z niego w najkorzystniejszym dla nas momencie.

Kim jestem?

Moje artykuły

Cześć! Jestem Dominik i uwielbiam biegać. Moją pasją jest przygotowywanie się do biegów - dbam o dietę, trenuję regularnie i szukam sposobów na poprawę formy. Wierzę, że aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to klucz do dobrego samopoczucia, więc chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami i poradami z innymi.